SON DAKİKA

Toplu Taşıma Araçları Kimler İçin Ücretsiz Olacak

2.610 kez görüntülendi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şehit ve gazi yakınları ile engellilere ve 65 yaş üstündekilere, şehirlerarası toplu taşım araçlarından yararlanma konusunda müjde verdi. Başbakan Erdoğan, AK Parti TBMM grup Toplantısında yaptığı konuşmada, sosyal yardımlar konusunda müjde verdi. Her belediyede uygulama farklılıkları yaşanan toplu taşıma araçları indirimi konusunda iyi bir düzenleme olacağını düşünüyoruz.

Erdoğan, ”Vazife malullüğü kapsamında şehit olanların çocukları ile anne-babaları, asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesi sırasında gazi olanların, harp malullerinin, vazife malullerin, muharip gazilerin çocukları ve anne babaları da toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacaklardır” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, şehit ve gazilerin çocukları ile anne ve babaları, engelliler ve refaketçileri ile 65 yaş üstündeki yaşlıların, toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanacağını söyledi.

Erdoğan, söz konusu kişilerin, TCDD, denizyollarının ve belediyelerin şehiriçi ve şehirlerarası hizmetlerinden ücretsiz yararlanacağını bildirdi.

Erdoğan, 65 yaş üsütündeki kişilerin TCDD hizmetlerinden şehirlerarası hizmetlerinden yüzde 50 indirimli yararlanacağını belirtti.

Erdoğan, engellilerin, devlet demiryolları ve deniz yollarının şehir içi ve şehirler arası hatları ile belediyelerin şehir içi toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat yapabileceklerini belirterek, ”Buraya bir farklılık daha getiriyoruz, ağır engelli kardeşlerimizin yanında bir de refakatçi bu hizmetlerden istifade edecek” dedi.

Toplu Taşıma Araçları Kimler İçin Ücretsiz Olacak Videosuna Ait Etiketler

Yorumlar

 1. Osman dedi ki:

  Çok iyi olmuş. Her yerde farklı uygulamalar vardı. Toplu taşımadan ücretsiz faydalanmak konusunda birlik sağlanır en azından.

 2. ahmet günalan dedi ki:

  çıkan yasalar çok güzel,devletimiz ve yakışıklı ve kazizmatik başbakanımızın canı sağolsun var olsun… engellilerin özür durumları var mesela benim yüzde kırk özürlü raporum var bende aynı haklardan faydalanabilecekmiyim,veya hangi haklarla sınırlı kalıcağım lütfen bu konuya çok açıklayıcı net bircevap verin saygılar

 3. mehmet alakuş dedi ki:

  sayın başbakanımıza teşekür ediyoruz ve şükranlarımızı sunuyoruz benim yüzde atmış beş raporum var bizde aynı haklardan faydalanıyormuyuz teşekür ederim açıkca bir ayrıntılı şekilde cevap alırssam sevinirim sevgi saygı ve selamlar

  1. Selçuk Mumcu dedi ki:

   Evet, zaten şu an engelli olduğunuz için belediyenizce size toplu taşıma araçlarında indirim uygulanmaktadır. Başbakanımızın açıkladığı konu ise toplu taşıma araçlarından indirimli değil ücretsiz bir şekilde yararlanılacağıdır. Bir engelli olarak siz de bundan yararlanacaksınız elbette.

 4. halil ibrahim dedi ki:

  bu ücretsiz taşımacılık için nereden nasıl başvuru yapılması gerekiyor?

 5. ahmet dedi ki:

  arkadaşlar sadece belediye otobuslerine ücretsiz olacakmış.
  zaten türkiyenin genelinde beledıye otobusleri ücretsiz 4-5 tane il hariç. ama işin ilgiç yanı şu beledıye otobusleri kalktı hep özelleşti özel halk otobusleri yine ücretli olacak buda bir işimize yaramaz.
  sayın başbakanım özel halk otobuslerınıde ücretsiz yapın lütfen…

 6. güven alphan dedi ki:

  yaşamın son yıllarında onurlandırılmak çok güzel sağol başbakanım.

 7. İBRAHİM KESKİN dedi ki:

  Başbakanımız biz engellileri düşündüğü için cok Teşekkür ediyorum.Bizleri sevindirği için mevlamda onları sevindirsin.Yalnız ben Afyonkarahisar’da bir şirketde çalışmaktayım. Şuhut ilcesınde oturbaktayım.Afyonkarahısar ve Şuhut gidip geliyorum.Şuhut beledıye otobuslerınden yaralanamıyoruz.Belediye yönetimi bize geçerli degil diyorlar.Gereginin yapılmasını arz ederim. Bizleri bilgilendirirseniz memnun oluruz.

 8. adem altun dedi ki:

  sabır edin heşey düzelir arkadaşlar. bu hükümet çok şeyler yaptı sağ olsunlar.

 9. mesut öncel dedi ki:

  sayın yetkililer, epey zamandır bu haberi duyduk fakat henüz karar çıkmadı lütfen acele edilmesini istiyoruz. yol paraları artık biz yaşlı emeklileri sarsıyor. gideceğimiz bazı yerlere yürüyor yoruluyor vazgeçiyoruz. teşekkür ederiz hükümetimize. inşallah en kısa zamanda karar çıkar.

 10. kenan dedi ki:

  Ben bir kore gazisi çocuğuyum. Babam hayatta değil. Bu yeni yasa gereği ben bu haklardan faydalanabilecek miyim ?