9 Responses to “SYDV Çalışanlarının Kadro Mücadelesi”

 1. SYDV SYİG diyor ki:

  Cok guzel bir yazi olmus. Artik SYDV personellerinin de kadroya gecirilmesi gerekiyor

 2. MEHMET FATİH diyor ki:

  inşallah bu haklı isteğimiz kabul olunur gerekli merciler tarafından…

 3. tunç diyor ki:

  Yazı güzel başlangıç güzel ama destek çok az bunu nerden anlıyorsun derseniz benimle beraber sadece 3 kişi yorum yapmış…organize olmadan başarılı olamayız ;)

 4. OSGE diyor ki:

  HEP DESTEK TAM DESTEK NE YAPILMASI GEREKİYORSA YAPALIM ARKADAŞLAR.

 5. Muzaffer KARA diyor ki:

  Ya herkes cebinin ve makamının gelecegini düşünmeye başlamız ben isyan ediyorum omakamlarda çalışanlarda özürlü varmı veya özürlüye karşı sahiden bir duyarlılık varmı acaba.144 ü bir türlü arayamıyoruz cevap yok düşmüyorki buda sakatlar üzerinde yenibir oyunmu.

 6. levent diyor ki:

  güzel hazırlanmış bir yazı, hazırlayanın emeğine sağlık. umarım yetkililer nezdinde makes bulur.

 7. Kadrosuz Memurlar diyor ki:

  Değerli arkadaşlar önümüzdeki süreçte başkanlık tartışmaları var bu süreçte siyasi iradeye ne kadar derdimizi anlatabilirsek kadroya geçirilme ihtimali o kadar artar.

 8. El insaf diyor ki:

  Değerli arkadaşlar hükümetin vakıf çalışanlarına kadro verme gibi bir çalışması yok.
  Çünkü vakıf çalışanları insan yerine konulmuyor.
  Biz Vakıf çalışanlarının birliği yok bir kere.
  Birlik olmadıkça talep etme hakkı zayıf olur.
  Ne demişler atalarımız “Birlikten güç doğar” diye.
  1986 yılında Özel hukuk tüzel kişiliğe haiz olarak kurulan S.Y.D.Vakıfları kurulalı 27 sene olmuş. Emekli vermiş bir konumdayken 2013 yılında halen vakıf çalışanlarının kadro almayışı büyük bir haksızlıktır.
  Bizler siyasetçilere yardımcı olduğumuz sürece adamlar bizleri basamak olarak kullanıp, iktidara geleceklerdir. Gelsinler kimsenin onlara diyecek bir sözü yoktur ama ve lakin biz Vakıf çalışanlarının hakkı olan kadromuzu versinler.
  Vakıf çalışanlarını onurlu olmaya davet ediyor ve birlik içinde hareket etmeye çağırıyorum. Birliğimiz ve Sesimiz gür çıkmadığı sürece bizleri kimse dinlemeyecek ve takmayacaktır.
  Selam ve saygılarımla.

  • Sabri NARYAPRAĞI diyor ki:

   Bu ülkede anayasal hak deyip,sendika hakkı deyip,toplu sözleşme hakkı deyip,referandumda da evet dedirten iktidar,nedendse sendikalı olmak istediğimizde sıcak bakmayan bir iktidar var, Bu ancak ve ancak sendikal örgütlenmeyle olabilir,danıştay,yargıtay ve anayasa mahkemesi sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları kamu kurumudur derse o zaman kamu memuru veya işçisi olabiliriz.