Home » Soru / Cevap » Kömür yardımı alabilmek için başvuru nereye yapılıyor?

Kömür yardımı alabilmek için başvuru nereye yapılıyor?

Soru (Pınar N. – İstanbul)

Merhaba, kömür yardımı almak istiyorum ama başvuruyu nereye yapacağımız bilmiyorum, kömür yardımı başvurusu hangi kuruma yapılır? Şimdiden teşekkürler.

Cevap

Kömür yardımları 2003 yılından itibaren muhtaç ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen ayni yardımlardan biridir. Başvuru yeri ise yine ilçelerde kaymakamlık illerde valilik bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’dır (SYDV). Eğer SYDV’de dosyanız mevcutsa ve kömür, ramazan gıda yardımı gibi toplu yardımlardan yararlanıyorsanız ayrıca gidip vakfınıza başvuru yapmanıza gerek yoktur. Muhtaçlığınız sürdüğü müddetçe vakfınız tarafından size kömür yardımında bulunulacaktır. Eğer SYDV’de dosyanız yoksa bulunduğunuz yerdeki SYDV’ye giderek -gerekli şartları da sağlıyorsanız- dosyanızı açtırarak kömür yardımından yararlanmak istediğinizi bildirebilirsiniz.

Konu ile ilgili makalemiz: SYDV Kömür Yardımı

Custom Search

commentscomments

  1. Şeyhmus diyor ki:

    Kümür alamadım saygı lar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yasal Uyarı

Kıymetli ziyaretcilerimiz web sitemizin resmi kurumlarla hiçbir bağlantısı yada anlaşması yoktur. Sadece sizler için doğru ve güvenilir bir kaynak sunmak amaçlanmıştır. Lütfen sitemizdeki bilgilerin kendi bilgi ve birikimimizden ortaya çıktığını ve resinlikle resmi bir dayanağının olmadığını göz ardı etmeyiniz.Bu durumdan kaynaklanan herhangi bir sorunda web sitemiz mesuliyet kabul etmeyecektir.
Genel
Bunlarda İlginizi Çekecektirclose