Özel Arama

Kaymakamlıktan yardım nasıl alınır?

Kaymakamlığın verdiği yardımlardan nasıl faydalanılır? Kaymakamlık ya da valilik yardımları için nereye başvurulmalıdır? Kaymakamlık yardım yapıyor mu?

sosyalyardimlar.net logo
PAYLAŞ ↓
TAKİP ET ↓ sosyalyardimlar.net'i facebook twitter ya da google+ ile takip edebilirsiniz.
Aklınıza takılan konuları sormak için tıklayın.

Soru (Rukiye K. – Yalova)

Eşim asgari ücretin altında 750 tl sigortalı çalışıyor. Kiradayız ve 1,5 yaşında kızımız var. Düzenli yatmak zorunda olan 323 tl kredi borcumuz var. Kaymakamlıktan yardım alabilir miyiz?

Cevap

İllerde valilik ilçelerde kaymakamlık tarafından yapılan yardımlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı eliyle yapılmaktadır. Hanenizde kişi başına düşen gelir -2013′ün ikinci 6 ayı için- 243,43 TL’yi geçmiyorsa sigortalı olsa da SYDV’den yardım alabilirsiniz. Ayrıca gıda yardımı ve kömür yardımı gibi toplu yardımlardan da yararlanılabilir. Bunun için ilçenizdeki kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurmalısınız. Oradan başvuru için gerekli evrak ve bilgiyi temin edebilirsiniz.

Not: Siz de aklınıza takılan soruları sormak için tıklayın
Sosyal Medyada Paylaş:

1 Yorum Yapıldı

  1. Ceylan diyor ki:

    Ben 25 yaşında olan bir genç kızım anneme bakmakta yükümlüyüm çünkü anneme bakacak kimsemiz yok çok hasta ve hiç bir sağlık güvencemiz yok aylık gelirimizde yok babam cezaevinde kardeşim asker biz nasıl yardım alabiliriz bize yardımcı olun lütfen ben işsizlik maaşı alamazmıyım cvp bekliyorum sizden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Özel Arama