SON DAKİKA

Kaymakamlıktan yardım nasıl alınır?

39.431 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Soru (Rukiye K. – Yalova)

Eşim asgari ücretin altında 750 tl sigortalı çalışıyor. Kiradayız ve 1,5 yaşında kızımız var. Düzenli yatmak zorunda olan 323 tl kredi borcumuz var. Kaymakamlıktan yardım alabilir miyiz?

Cevap

İllerde valilik ilçelerde kaymakamlık tarafından yapılan yardımlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı eliyle yapılmaktadır. Hanenizde kişi başına düşen gelir -2013’ün ikinci 6 ayı için- 243,43 TL’yi geçmiyorsa sigortalı olsa da SYDV’den yardım alabilirsiniz. Ayrıca gıda yardımı ve kömür yardımı gibi toplu yardımlardan da yararlanılabilir. Bunun için ilçenizdeki kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurmalısınız. Oradan başvuru için gerekli evrak ve bilgiyi temin edebilirsiniz.

Kaymakamlıktan yardım nasıl alınır? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

 1. Ceylan dedi ki:

  Ben 25 yaşında olan bir genç kızım anneme bakmakta yükümlüyüm çünkü anneme bakacak kimsemiz yok çok hasta ve hiç bir sağlık güvencemiz yok aylık gelirimizde yok babam cezaevinde kardeşim asker biz nasıl yardım alabiliriz bize yardımcı olun lütfen ben işsizlik maaşı alamazmıyım cvp bekliyorum sizden

 2. veysi yalçin dedi ki:

  41 yaşındayım 3 çocuğum var bir gün çalışıyorsam 3 gün çalışamıyorum sigortam yok elektrik su dogalgaz hepsi kesilmek üzere kaymakamlık dan nasıl yardım alabilirim çok zor durumdayım sizden cevap bekliyorum.

 3. aynur dedi ki:

  Ben kayıt yaptırdım bir ay maaş aldım ama üzerinden bir ay geçti maaş yatirmamislar maaşlar kaç aydan aya yatıyor her ay yatmiyormu bu konuda yardımcı olurmusunuz

 4. aynur dedi ki:

  Ben kayıt yaptırdım bir ay maaş aldım ama üzerinden bir ay geçti maaş yatirmamislar maaşlar kaç aydan aya yatıyor her ay yatmiyormu bu konuda yardımcı olurmusunuz.