12 Responses to “Evde Bakım Yönetmeliği Değişiyor”

 1. Yılmaz KURŞUN diyor ki:

  Tüm Engelli ve Engelli aileleri adına hayırlı olmasını diliyorum. Yeni uygulama ile ümit ediyorumki hem uygulama olgunlaşacak hem de eski yönetmelik gereği uygulama dışında kalan engellilerin mağduriyeleri ortadan kalkacaktır. Biz 13 ve 18 yaşlarında ağır özürlü (Hiç bir ihtiyacını karşılayamayan) çocuğumuz olmasına rağmen, mevcut yönetmeliğe göre evde bakım hizmetinde gelirimiz asgari ücretin 2/3 ünden fazla olduğundan ( uygulamaya göre 1 Tl bile fazla olsa ) dolayı yararlanamıyoruz. Çocuk sayısının fazla olamsı farklı bir değerlendirmeye tabi olmamızı sağlamıyordu. Sanırım yeni uygulama kapsamına girebiliriz.
  Hayırlı olsun.

 2. Selçuk Mumcu diyor ki:

  Yılmaz Bey, şu an için çalışmalar yeni başlatılmış durumda. Çalışmaların ilerleyen dönemlerde olumlu sonuçlar vermesini bekliyoruz. Yeni gelişmeleri sitemizden duyuracağız.

 3. buse keskin diyor ki:

  ağır engelli hastamız var ve gelir kriterinden dolayı maaşı alamıyoruz.umarım bu duruma biran önce çözüm bulunur..

 4. abdullah deniz diyor ki:

  İnşallah düzeltirler, ben de aynı dertten muzdaribim. 10 ve 15 yaşlarında iki tane %100 özürlü ağır bakıma muhtaç çocuklarım var devlet memuru olduğumdan dolayı evde bakım maaşı alamıyoruz. Aldığımız maaş sadece geçinmemize yetiyor, çocuklarla ilgi çok sayıda masraflarımız oluyor. bu konuyla ilgi tam bir çalışma yapılırsa insanların ihtiyaçlarına göre düzenleme yapılırsa çok güzel olur. tüm özürlülerin bir tespitini yapıp hangi özürlünün neye ihtiyacı varsa ona göre devletimiz hizmet ve yardımda bulunca çok güzel olur.

 5. oral bilaloglu diyor ki:

  bakım yönetmeliğinin değişmesi herkesi olumlu yönde etkileyecektir eminim.engelli bakımının iyi şartlarda yapıldığı ve gönül rahatlığı ile 7/24 bakım yapılacak merkezlerden bilgi almanızın doğru olacağı düşüncesindeyim.

 6. bülent diyor ki:

  slm arkadaşlar peki hiç kimsesi olmayan engelliyide kapsıycakmı bu yeni yönetmenlik örneğin benim kardeşimden başka hiç kimsem yok kardeşimde çalışıyor ve benden ayrı yaşıyor şu an yalnız yaşamaktayım %70 ağır özürlü raporum var akrabam olmadığından bakıcı olarak komşumu göstermek istedim ama kimse böyle bir şeye yaklaşmıyor sorumluluk almak istemiyorlar ben kirada oturuyorum 200 tl kira veriyorum ve üç aylıktan başkada gelirim yok bu bakım maaşına ihtiyacım var almak için nasıl bir yol izlerim

  • ahmet diyor ki:

   kurum bakımına başvuru yapabilirsiniz.bakıcıya da gerek kalmaz.

 7. ozden diyor ki:

  valla %90 agır özürlü oglum var devlet memuru oldugumdan bişey alamıyoruz 2022 yok evde bakım aylığı yok allah yardımcımız olsun keşke böyle olmasalardı bizde almasydık

 8. okan diyor ki:

  Allah hepimizin yardımcısı olsun bu durum para çokmuş azmışla olmaz gerçek bakıma muhtaçsa vereceksin arkadaş biz vatandaş olarak her türlü desteğimizi veriyoruz bizde bu durumun bir an önce düzeltilmesini istiyoruz

 9. ergun diyor ki:

  slm arkadaslar bende bu evde gelir sartı kalkacakmı diye basbakanlıga bimerden meil gönderdim 3 gün sonra yaslılar özürlüler genel müdürlügünden bana telefon geldi malesef böyle bir calısma olmadıgını ve 2013 torba yasasındada böyle bir kanun cıkmadıgını söylediler ilerde belki olabilir dediler burdaki kardeslerimin bilgisi olsun diyede sizlerle paylasayım dedim benimde 23 yasında yüzde 90 agır özürlü şizofreni kız kardesim var allah bütün özürlü kardeslerime ve ailelerine yardım etsin

 10. Yüksel USTABAŞ diyor ki:

  Arkadaşlar, özürlü bakım ücretindeki (güya) maaşımızın yüksek olmasından dolayı yararlanamadığımızdan bende şikayetçiyim. Bu sıkıntımızı; Ankaraya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ve Özürlüler idaresi Başkanlığına Hatta BİMER’e mail yoluyla yadayazılı yazarsak daha çok etkili olabileceğimize inanıyorum.

 11. İbrahim diyor ki:

  allah kimseye çekemeyeceği kadar dert verip derman aratmasın.benimde birtane yüzde/90 özürlü çocuğumuz var.
  bizde evde bakım maaşından yararlanalım diye müracat eddik .malesef evde kişi sayısı çok az gelirin alma yüzdesini geçiyor malesef alamazsınız diye bizi geri çevirdiler.yani almak için durmadan çocukmu yapalım.ya onlarda özürlü olurlarsa onlara kim bakacak.özürlü kişiye bakmak o kadarmı kolay.eyer öyleyse ne diyeyim allah ahaval ediyorum.allah herkezin yardımcısı olsun.
  aslında özürüne göre bazı kolaylıklar yapmaları gerek düşüncesindeyim..allah emanet olun