Özel Arama

Evde Bakım Maaşları Da SYDV’ye Geçecek

sydv logo
PAYLAŞ ↓
TAKİP ET ↓ sosyalyardimlar.net'i facebook twitter ya da google+ ile takip edebilirsiniz.
Aklınıza takılan konuları sormak için tıklayın.

2022 maaşlarından sonra Sosyal Hizmetler’in verdiği evde bakım maaşları da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na geçecek. Bu gelişmenin yakın zamanda olmasa da 2013 yılının sonu 2014 yılının başlarında gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Resmi bir açıklama ve mevzuat değişikliği şu an için olmamakla birlikte güvenilir kaynaklardan alınan duyumlara göre evde bakım maaşının ’ye geçmesi kesinleşmiş işlemlerin devri için uygun bir zaman bekleniyor.

Aslında engelli ve muhtaçlara ilişkin tüm yasal yardım programlarının illerde valilik ilçelerde kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında yürütülmesi bu kurumların kuruluş amaçlarına da uygun olacağı gibi hizmetten istifade eden vatandaşlar için de hizmetin hızlı ve güvenilir bir şekilde verilmesi açısından çok daha iyi olacak. Özellikle 2022 sayılı kanuna göre verilen maaşlarda eskiden mal müdürlüklerinin aylarca süren yazışmaları yerine SYDV’lerin çok daha hızlı sunulan hizmetlerinde olduğu gibi Sosyal Hizmetler Müdürlükleri’nin verdiği evde bakım maaşlarının da SYDV’ye geçmesiyle birlikte evde bakım ücretlerinin başvuru ve güncelleme işlemleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek.

Evde bakım parası ile birlikte SYDV’lerde zaten fazla olan iş yükünün daha da artacağı kaçınılmaz bir gerçek. Bunun için de Sosyal Yardımlaşma Vakıfları’na yıl içinde ve sürekli olarak personel alımlarına devam edileceğini düşünüyoruz. 2022 özürlü maaşı, ASDEP, Genel Sağlık Sigortası gibi iş ve işlemlerin SYDV’lere  verilmesi ile vakıfların da önemlerinin giderek arttığı ve daha da artacağı yadsınamaz bir gerçektir. Artan iş ve işlemlerin SYDV’lere yeni kadro olarak yansıyacağı görüşündeyiz. Bu bağlamda SYDV’lerde çalışmak isteyen vatandaşların www.sosyalyardimlar.gov.tr adresinden alımları takip etmelerini tavsiye ediyoruz.

Sonuç olarak evde bakım maaşlarının da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına devredileceği bununla ilgili SYDV’lere personel alımlarının gerçekleşeceğini düşünmekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Özel Arama