Özel Arama

"Denetçi Uzman Alımı" Etiketli Yazılar

Aile ve Sosyal Politikalar Uzman ve Denetçi Yardımcısı Alımı Sınav Soruları Yayınlandı

sosyalyardimlar.net logo

15 ve 16 Aralık 2012 tarihlerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açılan sınav ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzman ve denetçi kadrolarına toplamda 115 alım yapılacak. Geçen hafta yapılan sınavların soru ve cevap anahtarları bakanlığın sitesinde yayınlandı.

15 Aralık 2012 Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcılığı sınavı soru ve cevap anahtarını indirmek için tıklayınız.

16 Aralık 2012 Aile ve Sosyal Politikalar Denetçi Yardımcılığı sınavı soru ve cevap anahtarını indirmek için tıklayınız.

Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcısı Alımı

sosyalyardimlar.net logo

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı daha önce 80 uzman yardımıcı alacağını duyurmuştu. Alınacak Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcılığı sınavı için başvurular 5 Kasım 2012 günü başlayacak. Başvurmak isteyenler bakanlığın sitesi www.aile.gov.tr‘den 5 Kasım 2012′den sonra edinecekleri başvuru formlarını doldurarak internet üzerinden bakanlığa gönderecekler. Yapılan araştırma ve KPSS puanı sıralaması sonrasında yazılı sınava katılmaya hak kazananlar bakanlık internet sayfasında  ilan edilerek ilgilerin bilgilendirilmesi sağlanacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Denetçi Yardımcısı Alımı

sosyalyardimlar.net logo

Daha 1,5 yıllık bir geçmişi olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı denetçi (müfettiş) alımı için kolları sıvadı. Şu an kurum bünyesinde 75 denetçinin olduğu biliniyor. Alınacak 35 yeni denetçiyle (İİBF=25, Sosyoloji ve türevleri=10) bu rakam toplamda 110′a çıkacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetçi Yardımcısı maaşları diğer kurum denetçilerine denktir ve 2.900 TL civarındadır. Denetçi olunduğu zaman bu maaş yaklaşık 3.500 TL gibi bir rakama ulaşır. Kıdem ve derece arttıkça maaşlarda artar. Sosyal yönü güçlü, manevi açıdan tatmin edici bir meslektir. Bakanlıkta görev alan denetçiler, çocuk yuvaları, Sosyal Hizmetler,  huzurevi, gençlik merkezleri, özel bakım merkezleri ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları gibi bakanlığın temel idari ve sosyal kuruluşlarını denetlemekle görevlidir.

Özel Arama