"Askerlik Yardımı" ile Etiketlenen Konular

Asker Yardımı

Devletin ihtiyaç sahibi ailelere verdiği desteklerden biride askerlik yardımı. Ailesini geçimini sağlayan fakat askerlik görevi gereği memleketini terk edip vatani göreve başlayan kişilerin aileleri ile alakalı devletin kanun ve uygulamaları mevcut. Devletin sunduğu bu haktan yararlanmak isteyen asker aileleri ve yakınlarının bilmesi gerekenleri, nasıl başvuruda bulunabilecekleri ve istenilen belgeleri bu (daha&helliip;)

Asker Ailelerine Maaş Rehberi

İlgili Mevzuat Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı'na İlişkin Usul ve Esaslar (25.07.2013) Yardım programı hakkında Sosyal Yardımlar Gen. Müd. Duyurusu (26.07.2013) Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı Nedir? Muhtaç asker ailelerine yardım programı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından oğlu ya da eşi askerde olan muhtaç vatandaşlarımıza çeşitli şartları sağlamaları dahilinde verilen ve düzenli olarak asker kişinin askerde olduğu 15 ay boyunca ilgililerin hesaplarına yatırılan sürekli bir maaş programıdır. Tam adı "Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı" olması yanında halk arasında asker ailesine maaş, asker aile yardımı ya da asker ailesi maaşı olarak dile getirilmektedir. Asker ailelerin alacağı maaş 2 ayda bir 500 TL tutarında...

Asker Ailelerine Maaş Programına Kimler Başvurabilir?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 16 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti meclis grubu toplantısında duyurduğu asker ailelerine aylık 250 TL yardım programı için başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na yapılabileceğini daha önceki yazılarımızda duyurmuştuk. SYDV'ler başvuruları almakla birlikte yardıma ilişkin usul ve esaslar daha tam olarak belirlenmemişti. 2013/5 sayılı Sosyal Yardımlaşmayı Teşvik Fonu Kurulu kararıyla usul ve işlemler belirlendi. (daha&helliip;)

Er ve Erbaşlar İçin TSK Mehmetçik Vakfı Yardımları

TSK Mehmetçik Vakfı'nın sunduğu yardımlardan kimlerin yararlanabileceğini, ne kadarlık bir yardımın söz konusu olduğunu, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların bu yardıma nasıl başvuru yapabileceklerini ve yardımın çeşitleri gibi bir çok detayı izah etmeye çalıştık. Sosyal Yardımlar.Net olarak devlet ve vakıfların ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere sunduğu sosyal yardım imkanlarını vatandaşlarımıza anlatamaya devam ediyoruz. (daha&helliip;)

Asker Ailelerine 250 TL Maaş İçin Başvurular Başladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 16 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada asker ailelerinden muhtaç durumda olanlara aylık 250 TL yardım yapılacağını duyurmuştu. Ertesi gün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin başvuruların Sosyal Yadımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabileceğini açıklamıştı. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü konuyla ilgili bir duyuru yayınladı. (daha&helliip;)

Erdoğan Açıkladı: Asker Ailelerine 250 TL Yardım

AK Parti'nin haftalık meclis grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çocuğu ya da eşi askerde olan yoksul ve muhtaç ailelere aylık 250 TL maaş bağlanacağını açıkladı. Şu an planlama aşamasında olan bu yardımın 2022 Sayılı Kanun'a göre verilen aylıkların kapsamının genişletilerek verileceğini ifade eden Erdoğan, bu yardımdan yararlanan ailelerin ayrıca belediyeden de yardım alabileceğini bildirdi. (daha&helliip;)