Home » Soru / Cevap » Eşi cezaevinde olan, mahkum eşlerine ne zaman maaş bağlanacak?

Eşi cezaevinde olan, mahkum eşlerine ne zaman maaş bağlanacak?

Soru (Fatma K. – Kütahya)

İyi günler, mahkum eşlerine maaş ne zaman bağlanacak. Eşi cezaevinde olan bayanlar için verilecek bu maaşlar yürürlüğe girdi mi? İyi çalışmalar.

Cevap

Eşi ceza evinde olan kadınlara düzenli yardım yapılacağı ile ilgili bilgileri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının 2013 bütçesini değerlendirirken yaptığı açıklamada vermişti. Konuyla ilgili bakan Şahin, Adalet Bakanlığı ile ortak bir çalışma yürüttüklerini de bildirmişti; fakat şu an itibariyle bu çalışmalardan henüz bir netice alınmadı. Çalışmaların herhangi bir karar değişikliği olmadıysa sürdüğünü tahmin ediyorum. Çalışmalar bittiğinde gerekli düzenli yardımlar yapılmaya başlanacaktır. Bu yardımların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılacağını düşünüyorum. Zaten Eşi Cezaevinde Olan Kadınlara Maaş Müjdesi başlıklı yazımızda gerekli bilgileri vermiştim. Konuyla ilgili güncel bir gelişme olduğu zaman  etiketi ile paylaşıyor olacağız. Siteyi ve gündemi takip ederek yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Custom Search

commentscomments

  1. derya diyor ki:

    Benim esim cezaevinde sosyal yardimlasmaya gittim biz biyle maasla bilgimiz yok dediler peki nerden alcam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yasal Uyarı

Kıymetli ziyaretcilerimiz web sitemizin resmi kurumlarla hiçbir bağlantısı yada anlaşması yoktur. Sadece sizler için doğru ve güvenilir bir kaynak sunmak amaçlanmıştır. Lütfen sitemizdeki bilgilerin kendi bilgi ve birikimimizden ortaya çıktığını ve resinlikle resmi bir dayanağının olmadığını göz ardı etmeyiniz.Bu durumdan kaynaklanan herhangi bir sorunda web sitemiz mesuliyet kabul etmeyecektir.
Genel
Bunlarda İlginizi Çekecektirclose