6 Responses to “Engelli Maaşları İçin Hukuk Yolu Göründü”

 1. sema diyor ki:

  başbakan medyada bangır bangır bağırıyor hani evde bakım ücreti alanları emekli yapcaktı ??? nolduu ?? şimdi onların aldıkları evde bakım ücretinden kesip prim ödemesi yapılacak diyor ??? evde %90 dahi özürlü raporu olsa aynı evde oturanların gelirini hesaplıyor bu zamanda kim kime yardım ediyor sadece anne ve babanın geliri göze alınmalı bence verdikleri 3 kuruş para onuda zaten kesmek için ellerinden geleni yaptılar çoğu insandanda kestiler zaten.aylık gelir 467 lirayı geçmicek diyorlar verdikleri parayıda burnumuzdan döküyorlar hele bide verdikleri parayı faiziyle usulsüzlük diye geri alıyorlar çok komik durum insanın zaten yarası derin özürlü bir çocuğa sahip bide devlet haraç keser gibi vermeye mecbur olan parasını kesiyor.üst sınır 467 diyor bizden özürlü çocuğa bakmamız için ortalıklarla rezil rüsva hatta dilenci durumuna düşmemize istiyor yazıklar olsun biz başbakana 467 lira verelim bakalım o sağlam oğluyla geçinebiliyormu ???bizim özürlü çocuğumuzla geçinmemizi bekliyor yazıklar olsun diyorum başkada birşey demiyorum.dağda gezen pkk kdr bile değerimiz yok onların hepsini sorgusuz sualsiz maaşa başlıyor bizleride kendi bayrağımızın altında rezil ediyor.

 2. Mustafa diyor ki:

  Kendi vatandaşını bu kadar ezip hırpalayan başka bir devlet daha yoktur heralde söylenecek çok şey var ama yazsak heralde bu sayfa almaz hoş yazsakta kim anlar ki tek kelimeyle yazıklar olsun bu sözün önüne isteyen istediği ön eki koyabilir.

 3. Raziye diyor ki:

  Sayın Başbakana duysun bu mesaji engellilerin aylığnı kesmekle eline ne geçiyor. Bizlerin çektiği sıkıntıyı hiç mi düşün müyorsun? İnsan değilmiyiz , insan yerine koyulmuyoruz. Milletvekiline özel düzenleme yapmakla PKK ya maaş bağlamakla engellilerin hakları elinden alınıyor. Zaten 3 ayda verdiği bir kuruş Başbakana çok geldi. Burnumuzdan getiriyorlar biz engellilerin çektiği zorlukları bir de Başbakan çekse bizde ona 3 ayda bir kuruş versek kabul eder mi? Bir insan için engelli olarak yaşamak çok zor bir de para olmayınca yaşamanın anlamı kalmıyor. Başbakanı ALLAH ‘ a havale ediyorum engellilerin hakları çiğneniyor yazıklar olsun. ALLAH versin devlet vermezse kimseye muhtaç değiliz ALLAH ‘ tan başka. ALLAH her şeyi görüyor…

 4. Kürşad Zafer diyor ki:

  Ben bütün yasal yükümlülükleri göze alarak bu yapılanın büyük şerefsizlik olduğunu söylemek istiyorum.. En azından iki günde bir basında özürlülerle ilgili yeni haklar ve iyileştirmelere dâir haberler çıkıyor.. Güyâ… “Güyâ” diyorum, çünkü günlerdir bu işleri çözmek için uğraşıyorum.. Yasanın kendisine göre aslında alt sınır yüzde kırk değil, yüzde otuz beş.. Bu sınır ve üstünde iş kaybı olan herkese sosyal güvence verilmesinden, primlerinin devlet tarafından ödenmesinden ve sorgusuz maaş bağlanmasından bahsediliyordu.. Maaş almak için gittiğim birim de gösterdi ki devlet yetkilerini kuşanmış bu çakallar, resmen milletle dalga geçiyor.. 119,5 liradan yuvarlayıp 120 liraya yükseltmişler muhtaçlık sınırını.. Aman lütfetmişler!! Bu düzenlemeyi yapan efendiler acaba 120 lirayla değil bir ay, bir gün geçinebiliyorlar mı?? İddiaya girerim; bir öğünlük yemek masraflarını anca karşılar o para.. Yazık be!! Sosyâl devlet nutukları atarken ağzından köpükler saçan koca koca adamların perde arkasında çevirdikleri dolaplara bakın hele!! Ve maalesef, bunları ancak yaşayanlar biliyor.. İnsanlara anlatıyorsunuz, “banane” der gibi ilgisizce dinliyorlar sizi.. “Her sağlıklı insanın bir özürlü adayı olduğunu” unutarak…

 5. fatime cumur diyor ki:

  slm ben fatime cumur mardin / nusaybinden yaşıyorum ben üniversiteyi 2 yıllık okudum midyat artuklu yüksek okulu da okudum bu sene bitirdim ama hala diplomamı almamışım sizden yardım istiyorum ve ben özürlüğüm %40 özrürlüyüm ayağımdan fiziki orak ne olur devlete bağlı bir iş bana bulun kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum. gereğinin yapılmasını rica ederimm.