10 Responses to “Anneler İçin Emzirme Ödeneği (Süt Parası)”

 1. mustafa can diyor ki:

  benim eşim 24.08.2013 tarihinde doğum yaptı.31.12.2012 tarihine kadar tam prim ödenmiştir.2013 yılı içinde toplam iki ay kadar sigortalı ve hala devam etmekte.bu hususta rapor parası ve 2000 küsür denilen doğum parasından faydalanabilirmi

 2. osman kayadelen diyor ki:

  Ya ALLAH aşkına çocuk doğduğunda birdefa 94 tl yardım ne oluyor bari bir iki yaşına kadar yardım etseniz ne olur devlet batarmı… memurlar doğum yardımı alırken işçiler askeri ücretli çalışanlar neden alamıyor bunu sorumlular lütfen düzeltsin sadece ödediğimiz vergilerden yardım yapsınlar… bu ülkede bu şartlarda askeri ücretle çalışıp çocuk bakmak çok zor. birisi çıkıp bunu düzeltsin ama nerde boş boş konuşuyoz işte…

 3. ADEM SANDIKÇI diyor ki:

  oraya git..

  ordan şu belgeyi al..

  şunu getir..

  yok şu kadar sigortan yatmış olsun..

  genel sağlık sigortasından borcun olmasın…

  dilekçe yazz..

  2 gün bekle sonuçlansın.. sonra tekrar gell..

  sonuç ne ? koca bir hiç 94,00 tl…

  ayıp artık yaa daha neler… bence düzen değişmeli.. kimlikle git al bu nedir böyle abi dünya değişir belki insanlar ışınlanarak seyahat ederler ama bu Türk milletinin başına gelen idareci insanlar değişmez..

 4. Sebahattin YILDIZ diyor ki:

  Vayyy temiz para harca harca bitmez. ben bunun birazınıda devlete veririm devlet zarar ederse ne yaparız…… Aman sizde oyle yapın!!!! ulan secim kampanyanız için milyarlar harcıyorsunuz asgari ücretle calısana 000000000094. tl veriyorsunuz… birde cooook çocuk yapın diyorsunuz.. tabi devlete esssek lazımm…..

 5. hasan sancak diyor ki:

  bu devletin yaPTIGI adaletmı bılmıyorum ama başbakan dıyorkı 3 çocuk yapın 94 lıraya 3 çocuk yaf ne dıyım 94 lıra bebegın 1 paet mama 1 paket bez parası ayıp ayıp koca tc devletine yakışacak bı rakammı yok Avrupa bırlıgıne gırecekmısız sen daha çocuk yardımını düzeltmeden ne Avrupası avrapa sartlarında adamlar bınlerce Euro verıyo sen bırak bını yuz veremıyon kı :)

 6. serkan diyor ki:

  Ne Saçma BiR Devletimiz vAR.. 94 TL Yani Ne yapılacak bUNunla ukranya romanya rusyada cocuk yapsan adamlar 18 yasına kadar bakıyorlar Burdakıler sadece vergı parası almayı bılırler.. mALasef

 7. doğan diyor ki:

  Bağkur borcum olduğu için iki çocuğum içinde ödeme alamadım yazıklar olsun her ay maaşımda kesilen vergiler nereye gidiyo??

 8. zeynep diyor ki:

  Yazık gercekten, bir defaya mahsus değil bari 1 yıl bari 6 ay verselermiş. Bütcelerimiz sarsılıyor bebek olunca bari bir anlamı olsaydı bir acıgı kapatsaydı, 94 TL nedir ya utan Hükümet utannnn yazıklar olsun..

 9. basri diyor ki:

  94 TL mi! 3 çocuk yapın diyorlar 94 tl süt yardımı. kargalar bile güler buna. yoğurt olmayan sütün litresi 2 tl günlük süt 3 tl bir çucuk kaç litre süt içer ülen. yeter ülen milletle dalga geçmeyin bire..

 10. Cihan diyor ki:

  Böyle Devlet Olmaz Böyle Vatan Olmaz Böyle Bayrak Hiç Olmaz Büyük Köpekler Az Para Harcasınlar Birazda Bize Kalsın…Sonra Efendim DiyarBakırlılar Bizi Vuruyo Bizim Askerlerimizi Gebertiyo Daha Başınıza Cok sey Gelcel Cok…Neyse Bunada Şükür Edinn