SON DAKİKA

2022 Özürlü Maaşı Başvurumuz Neden Reddedilmiş Olabilir?

2.108 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Soru (Hasan K.)

Merhaba Selçuk Bey, benim babam yüzde 60 ağır özürlü. Annem bakım parası alıyor. Babam için de özürlü maaşına başvurduk; fakat reddedildi. Üzerine herhangi bir taşınmaz da yok. Neden reddedilmiş olabilir sizce? Tekrar başvurmak istiyoruz, sizce ne yapalım? Teşekkür ederim.

Cevap

2022 maaşlarında bu maaşa başvurabilmek için bir çok şart bulunmaktadır. Şartları 2022 Maaşı Rehberi‘mizden inceleyebilirsiniz. Eğer bu şartları sağlamıyorsanız başvurularınız reddedilecektir. Onun haricinde bir çok red nedeni olabilir. Sadece babanızın üzerine bir şey olması önemli değildir. Babanızın yaşadığı hanede bulunan bireylerin gelirleri ve üzerlerine olan gayrimenkul, araç gibi şeyler de babanızın 2022 maaaşı alıp alamamasını etkileyebilir. İkametinizin olduğu sınırlar dışındaki bir SYDV’ye başvurmanız da reddedilme nedeni olabilir. Tam reddedilme nedenini başvuru yaptığınız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na sorabilirsiniz.

2022 Özürlü Maaşı Başvurumuz Neden Reddedilmiş Olabilir? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. elmas kurt dedi ki:

    ben yüzde 68 engelliyim fakat devlete ayda 50 milyon saglık sigortası ödüyorum engelli maaşına başvursam saglıktan yararlana biliyormuyum ve devlete ödedıgım her ay saglık sigortasını iptalmi etmem gerekıyor iptal ettıgım taktırde engellı kartımla hastanelerde bakılabilirmiyim tşkl