Özel Arama

2022 Maaşları İçin Raporlar Yenilenecek mi?

sosyalyardimlar.net logo
PAYLAŞ ↓
TAKİP ET ↓ sosyalyardimlar.net'i facebook twitter ya da google+ ile takip edebilirsiniz.
Aklınıza takılan konuları sormak için tıklayın.

Bilindiği gibi 633 Sayılı KHK ile 2022 Sayılı Kanun’a göre verilen aylıkların tüm yürütülme ve düzenleme işlemleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına geçmiş bulunmaktadır. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün kaymakamlıklara yazdığı 05.10.2012 tarihli duyurusunda genel olarak geçiş sürecinde ne yapılması gerektiği açıklanmış, 2022 aylıklarına ilişkin raporların yenilenmesi, alanlar için tekrar muhtaçlık kararının verilmesi gibi konularda kısmi bilgiler verilmiştir.

Duyurunun sondan bir önceki paragrafının son cümlesinde “özürlü aylıkları için raporların yenilenmesi gerekmektedir.” gibi bir ifade kullanılmıştır. Bu ifadeden açıkça 2022 maaşları için yeni rapor alınacağı anlaşılmaktadır.

Başta da belirtildiği gibi bu duyuru kısmi bilgiler vermekte, 2022 maaşı raporlarının yenileceğinden bahsetmekte; fakat raporların yenilenmesinde nasıl bir uygulamanın yapılacağından bahsetmemektedir. 2022 aylıkları için belki sürekli raporların yenilenmemesi sadece sürekli olmayan raporların yenilenmesi gibi bir uygulamaya gidilebilir. Bunu ancak 2022 aylıklarının ’lere tam olarak devredilmesinden sonra görebileceğiz. Ayrıca son 5 yıl içinde alınan raporların yenilenmeyeceği hakkında duyumlar var.

Kaldı ki SYDV’ler tarafından kullanılan Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Sistemi üzerinde yapılacak bir çalışmayla 2022 maaşları için engellilerin sağlık kurulu raporlarının otomatik olarak bilgisayarda görülebileceği gibi bir duyum vardır. Eğer bu çalışma kısa zamanda gerçekleşmiş olursa özürlü raporlarının tekrar yenilenmesi gibi bir durum söz konusu bile olmayacaktır.

Aklınıza takılan tüm soruları forumumuzdan sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Özel Arama