Özel Arama

2022 Maaşı Sorgulama ve Takibi

sosyalyardimlar.net logo
PAYLAŞ ↓
TAKİP ET ↓ sosyalyardimlar.net'i facebook twitter ya da google+ ile takip edebilirsiniz.
Aklınıza takılan konuları sormak için tıklayın.

633 Sayılı KHK ile 2022 maaşları işlemleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne devredilmiştir. 20 Aralıktan sonra vatandaşlarımız sorgulamasını bağlık bulundukları kaymakamlık ya da valiliğin bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına () giderek yapabileceklerdir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü kapatıldığı için SGK sitesinden yapılan 2022 maaşı sorgulamaları geçersiz olacaktır. Vatandaşlarımız 2022 sayılı kanuna göre aldıkları maaşların sorgulaması ve takibi için bağlık bulundukları SYDV’lere başvurmalıdır.

2022 maaşı sorgulaması ve takibini;

  • İlçede yaşayanlar: Kaymakamlıkta bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan,
  • İlde yaşayanlar: Valilikte bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan ya bizzat kendileri giderek ya da telefonla ulaşarak yapabileceklerdir.

Not: Bağlı bulunduğunuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) telefon numarasını buradan bulabilirsiniz: http://www.aile.gov.tr/tr/kurulus

Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü kapatıldığı için eskiden olduğu gibi online olarak internetten sorgulama yapılmayacaktır. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internetten 2022 maaşı sorgulaması için bir çalışması olduğu takdirde sitemizde bununla ilgili yazı ve dokümanlar yayınlanacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş:

1 Yorum Yapıldı

  1. güllü diyor ki:

    çocuk parası ne zaman dağıtılacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Özel Arama