Özel Arama

2022 Maaşı Sorgulama İşlemleri Artık 144′ten Yapılacak

2022 sorgulama işlemleri için artık Alo 144 Sosyal Yardım Hattı kullanılacak.

2022 maaşı
PAYLAŞ ↓
TAKİP ET ↓ sosyalyardimlar.net'i facebook twitter ya da google+ ile takip edebilirsiniz.
Aklınıza takılan konuları sormak için tıklayın.

2022 maaşları önceden Sosyal Güvenlik Kurumu, Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü bünyesindeyken sorgulama işlemleri SGK’nın resmi sitesindeki bağlantısından yapılabilmekteydi. Bugün itibariyle SGK’nın sayfası çalışmamaktadır. 2022 maaş işlemlerinin Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü‘ne devredilmesiyle başvuruların SGK’nın veritabanından sorgulanmasının da bir anlamı kalmamıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün bugün yaptığı duyuruda 2022 başvuru sorgulama ve ödeme bilgileri öğrenme işlemleri artık Alo 144 Sosyal Yardım Hattı’ndan yapılabilecek. Konuyla ilgili 2022 Engelli Maaşları Artık Alo 144′ten Sorulabilecek yazımızı okuyabilirsiniz. Artık vatandaşlar sabit ya da cep telefonlarından 144′ü tuşlayarak Sosyal Yardım Hattı’na erişebilecekler ve 2022 aylıkları ile ilgili tüm sorgulama işlemlerini T.C. kimlik numaralarını vererek yapabilecekler.

Alo 144 Sosyal Yardım Hattı tüm Türkiye çapında 7/24 destek sağladığı için Alo 144′ün bazen vatandaşlarımız tarafından düşürülmesi zor olabiliyor. Bu gibi durumlarda vatandaşlarımız bağlı bulundukları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘na şahsen giderek de 2022 maaşlarıyla ilgili bilgi alabileceklerini unutmamalılar. Kimlik ibraz etmek suretiyle ilgililer SYDV’ye başvurarak 2022 maaşlarıyla ilgili aklına takılan tüm sorulara yanıt bulabilirler.

Sosyal Medyada Paylaş:

1 Yorum Yapıldı

  1. ahmet diyor ki:

    ben ahmet maaşlar ne zaman gelecek açıklanacak en kısa zamanda gelmesini istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Özel Arama