8 Responses to “2022 Maaşı Nedir?”

 1. sezgin diyor ki:

  benim kayın babam 66 yaşında iki oğlu sigortalı diye yaşlılık maaşı alamıyor ne alaka anlamadım bir bilgi verecek insan yok mu bu oğlu sigortalı olupta bu maaştan yararlanan bir çok insan var bu kadar şaçmalık olmaz yakında savaşa düşecek bir ülkede burası olur çok gitmez adı üzerinde yaşlılık maaşı bu insanın durumu yokki başvuru yapıyor ilgilenecek bir insan varsa şayet iltibat tel:05434661294

 2. metin arslan diyor ki:

  benim oğlum 19 yaşında bağlamadılar bakım parası alıyoz kiradayım işim yok anlamadım bu nasıl adalet

 3. metin arslan diyor ki:

  bi cevap benim oğlum 19 yaşında 2022 maaşı ,için başvurdum inceladiler muhtaç kararı çıktı. o zamanlar çalışıyordum 800 tl maaşım vardı evde5 nüfusuz ev kira ve çocuğu taşıyamadığımız için araç aldık ney efendim 119 liradan fazla düşüyormuş bakım parası alıyoruz zataen çocuk askerliği geldi üzerimden düşürsem çocuğu alırlar diyorlar bana bi yol gösterin allah rızası için saygılar

 4. zeynep yılmaz diyor ki:

  ben 19 yaşındayım ve yeşil kartlıyım bir sene önce kronik böbrek yetmezliği gecirdim ve haftada 3 gün diyalize giriyorum gecen yaz başvuru yaptım dedem le kaldığım icin bana maaş bağlanılmıyo dedem 600 tl emekli maaşı alıyo ben anlamıyorum 119 tl ye hangi insan gecinebiliyo var sa eğer gecinen söylesin.

 5. metin diyor ki:

  yiğenim %70 ağır özürlü kendisine araç almak için şartlar nelerdir kanun ne der yardımcı olursanız seviniriz.vergiden muafmıdır yada başka şartlar varmıdır .teşekkürler.

 6. ilhan Dağhan diyor ki:

  Annem %90 özürlü olduğundan babam bakım parası alıyor. Fakat annemin ve babamın hiç bir sosyal güvencesi yok. 65 aylığı için SYDV na başvurabilirler mi?

 7. pınar ilkutlu diyor ki:

  Merhabalar

  Babam alzheimer hastası ve %74 oranında sağlık raporu mevcut.2022 maaşına başvurduk kabul edilmedi.4 kişilik bir aileyiz sadece ben çalışıyorum ve asgari ücret alıyorum.yalnız oturduğumuz ev bize ait ve annemin üstüne.Bu maaşı alabilmemiz için kişi başına düşen gelir 255,22 olmalı buda toplamda 1020,88 yapıyor.Sorum şu ben asgari ücret alıyorum net gelir 846 tl ama asgari 1,071 tl bu durumda babama bu maaş bağlanmaz mı?