Dün 2022 Maaşı Sorgulama İşlemleri Artık 144′ten Yapılacak başlılık haberimizde 2022 maaş sorgulama işlemlerinin artık SGK’nın 2022 sorgulama sayfasından değil Alo 144 Sosyal Yardım Hattı aranarak yapılacağını bildirmiştik. Zaten çok yoğun olan Alo 144 Sosyal Yardım Hattı 2022 maaşı sorgulamak için arayanlarla daha da yoğun hale gelmiş ve vatandaşlarımız tarafından “Alo 144 düşmüyor” gibi söylemlerle hattın düşürülemediği beyan edilmiştir.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü sitesinde sorgulama ve ödeme bilgisi öğrenme gibi konularda 144’ün aranacağını bildirmiş vatandaşlara SGK’nın sayfası kapandıktan sonra bu tür işlemlerinin Sosyal Yardım Hattı aranarak yapılabileceğini duyurmuştur; fakat çağrı merkezi personeli sayısı sürekli olarak arttırılmasına rağmen gelen yoğun çağrıları zorlukla karşılayacak duruma gelmiştir. 2002 yılında 2 personel ile yola başlayan şu anda 100’den fazla personeliyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İletişim Merkezi adını alan oluşum ayrıca Alo 183 Aile, Kadın, Çocuk, Özürlü ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı’nı da bünyesinde barındırıyor.

Vatandaşlarımız yoğun olarak aranan 144’e ulaşamazlar ise 2022 maaşı sorgulama işlemlerini bağlı bulundukları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘nı arayarak da gerçekleştirebilirler. Bulunduğunuz il/ilçedeki vakfın iletişim bilgilerini aşağıda paylaştığımız bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

www.aile.gov.tr/tr/html/3097/Bagli-Kuruluslar