Özel Arama

2013 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak

sosyalyardimlar.net logo
PAYLAŞ ↓
TAKİP ET ↓ sosyalyardimlar.net'i facebook twitter ya da google+ ile takip edebilirsiniz.
Aklınıza takılan konuları sormak için tıklayın.

Evde bakım maaşları bir net asgari ücretin AGİ’siz (Asgari Geçim İndirimi) hali olduğu için 2013 yılı için asgari ücret ve asgari geçin indirimi tutarları belli olduğu zaman 2013 yılında evde bakım ücretinin de ne kadar olacağını hesaplayabileceğiz.

2013 yılında evde bakım maaşları 700,58 TL oldu. Yeni maaşlar için 2013 Evde Bakım Maaşları yazımızı okuyunuz.

Şu an için asgari ücret tespit komisyonu tarafından çalışmalar sürmektedir. Bu günlerde çalışmalar tamamlanıp yeni yıla kadar yeni asgari ücret resmi gazetede yayınlanmış olacaktır. Yeni asgari ücret belirlendiğinde doğal olarak yeni tutarları da belirlenmiş olacaktır.

Tahmini olarak bir hesaplama yapmamız gerekirse, asgari ücret tam olarak belirlenmemiş olmakla birlikte asgari ücrete %3′lük bir zam yapılacağı haber sitelerinde konuşuluyor. Eğer bu oranda bir artış gelmesi durumunda 2013 Ocak ayından itibaren net asgari ücret 762,00 TL olacak.

Bu tutar göz önüne alındığında ve AGİ bu tutardan düşüldüğünde 2013 yılı yeni evde bakım maaşı tutarı 696,00 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Dediğimiz gibi bu tutar sadece bir tahmindir. Eğer %3′lük bir artış gelirse tahminimiz doğru çıkacaktır aksi halde çıkmayacaktır. Yeni asgari ücret belirlendiği zaman 2013 yılı evde bakım maaş tutarlarını sitemizden görebileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

2 Yorum Yapıldı

  1. devrim kurt diyor ki:

    2013 ocak ta evde bakım maaş nekatar olacak bana yazın teşür ederim saglarımla

    • Selçuk Mumcu diyor ki:

      Yukarıdaki yazıda okursanız 2013 için evde bakım ücreti tahminimizin 696,00 TL olduğunu göreceksiniz. Tahminen tam rakam tutmasada buna yakın bir meblağ olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Özel Arama