Özel Arama

2013 Temmuz Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Olacak?

2013′ün ikinci 6 ayında evde bakım maaşları kaç para olacak? Evde bakım maaşları yeni zamlarla birlikte ne kadar olacak?

engelli
PAYLAŞ ↓
TAKİP ET ↓ sosyalyardimlar.net'i facebook twitter ya da google+ ile takip edebilirsiniz.
Aklınıza takılan konuları sormak için tıklayın.

Engelli yakını bulunan ve bu engelli yakınına evde baktığı için verilen evde bakım maaşları 1 net asgari ücret tutarında verilmekte ve 6 ayda bir asgari ücrete göre belirlenmektedir. Evde Bakım Maaşı Hakkında Sık Sorulan Sorular başlıklı yazımızda da belirttiğimiz üzere 2013′ün ikinci yarısı için evde bakım maaşları engelli yakını bulunanlara 730,28 TL olarak ödenecektir. Her ay yapılan bu ödemeler 6 ayda bir güncellenmektedir.

Ne Kadar?

Bu güncellemeler ile yeni zamlar her yılın Ocak ve Temmuz aylarında maaşlara yansıtılmaktadır. Asgari ücretin 2013′ün ikinci 6 ayında güncellenmesi ile birlikte engelli evde bakım maaşları 2014 Ocak’a kadar altı ay boyunca vatandaşlarımızın hesaplarına 730,28 TL tutarında yatırılacaktır. Burada vatandaşlarımızın aklına asgari ücret biraz daha yüksek olmasına rağmen evde bakım maaşları neden asgari ücretten düşük olmaktadır? gibi bir soru gelebilir. Evde bakım maaşlarında asgari ücrete eklenen asgari geçim indirimi bulunmadığından evde bakım maaşları asgari ücretlerden -2013′ün ikinci 6 ayı için geçerli olmak üzere- 73,40 TL daha az olarak verilmektedir. İşte bu 73,40 TL’lik düşüklük evde bakım maaşlarında Asgari Geçim İndirimi bulunmadığından kaynaklanmaktadır.

Evde bakım maaşı için başvuru yapacak vatandaşlar Evde Bakım Maaşı Rehberi‘mizi inceleyebilirler. Ayrıca Evde Bakım Maaşı Hakkında Sık Sorulan Sorular sayfamızdan da konuyla ilgili çeşitli ayrıntılara erişilebilir. Aklınıza takılan soruları Soru Sor formumuzdan sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Özel Arama