SON DAKİKA

2013 Temmuz Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Olacak?

2013 Temmuz Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Olacak? için yorumlar kapalı
1.232 kez görüntülendi

Engelli yakını bulunan ve bu engelli yakınına evde baktığı için verilen evde bakım maaşları 1 net asgari ücret tutarında verilmekte ve 6 ayda bir asgari ücrete göre belirlenmektedir. Evde Bakım Maaşı Hakkında Sık Sorulan Sorular başlıklı yazımızda da belirttiğimiz üzere 2013’ün ikinci yarısı için evde bakım maaşları engelli yakını bulunanlara 730,28 TL olarak ödenecektir. Her ay yapılan bu ödemeler 6 ayda bir güncellenmektedir.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Bu güncellemeler ile yeni zamlar her yılın Ocak ve Temmuz aylarında maaşlara yansıtılmaktadır. Asgari ücretin 2013’ün ikinci 6 ayında güncellenmesi ile birlikte engelli evde bakım maaşları 2014 Ocak’a kadar altı ay boyunca vatandaşlarımızın hesaplarına 730,28 TL tutarında yatırılacaktır. Burada vatandaşlarımızın aklına asgari ücret biraz daha yüksek olmasına rağmen evde bakım maaşları neden asgari ücretten düşük olmaktadır? gibi bir soru gelebilir. Evde bakım maaşlarında asgari ücrete eklenen asgari geçim indirimi bulunmadığından evde bakım maaşları asgari ücretlerden -2013’ün ikinci 6 ayı için geçerli olmak üzere- 73,40 TL daha az olarak verilmektedir. İşte bu 73,40 TL’lik düşüklük evde bakım maaşlarında Asgari Geçim İndirimi bulunmadığından kaynaklanmaktadır.

Evde bakım maaşı için başvuru yapacak vatandaşlar Evde Bakım Maaşı Rehberi‘mizi inceleyebilirler. Ayrıca Evde Bakım Maaşı Hakkında Sık Sorulan Sorular sayfamızdan da konuyla ilgili çeşitli ayrıntılara erişilebilir. Aklınıza takılan soruları Soru Sor formumuzdan sorabilirsiniz.

2013 Temmuz Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Olacak? Videosuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.